Ohlášky

14. dubna
3. NEDĚLE VELIKONOČNÍ

• Dnes v Moravských Prusech přijme křest Zoe, Marie Elekta Kropáč.
  • Za týden bude velká sbírka na opravy a potřeby kostela.
  • Ve čtvrtek bude ve Švábenicích na faře v 10:00 setkání seniorů.
  • V pátek po mši sv. bude Katechumenát – příprava ke všem svátostem pro dospělé.
  • Příprava k Prvnímu sv. Přijímání bude – v Mor. Prusech ve čtvrtek a ve Švábenicích v pátek.
  • Příští sobotu ve Švábenicích v 13:00 bude požehnání motorek.
  • V Moravských Prusech příští neděli máme hody. Mše sv. bude v 10:00. Plakát.

Proto je změna pořadu bohoslužeb v jiných farnostech. Ve Švábenicích bude mše sv. v 8:00, a Hošticích v sobotu v 16:00 a v Dětkovicích v 17:15.

• Srdečně děkuji pánům, kteří v rámci brigády staví pergolu na farní zahradě.
  • Také děkuji rodině Čápových ze stavební firmy „Čáp“ a brigádníkům za zbudování výklenku, kde byla umístěna Panna Maria „Švábenická“ Pomocnice křesťanů.
  • Děkuji oběma rodinám Šebestovým za  výmalbu a úklid na faře.
  • Děkuji panu Hanákovi za opravu světla v kuchyni na faře. Všem Pán Bůh zaplať.
  • Nejlepší seriál o Ježíši, The Chosen, uvede TV Noe každou sobotu ve 20 hodin a v neděli opět v 17 hodin. Film je s českým dabingem.
  • V zákristii můžete zapisovat úmysly na příští rok
  • Večerní univerzita pro vedoucí společenství Plakát

• Milí bratři a sestry, jak možná víte, podle pokynů generálního sekretariátu Synody biskupů se nyní synodální proces dostává do další fáze s názvem „Na cestě k říjnu 2024“. Ještě předtím, než se uskuteční druhé celocírkevní zasedání věnované synodální proměně katolické církve, má dojít k konkrétním skupinám věřících – kněžím a jáhnům, aktivním farníkům, řeholním osobám,
    manželům nebo mládeži. Zvláště tyto osoby proto prosíme, aby se do této fáze synody
    zapojily a při setkání přispěly svými podněty k tématům, která se jich bezprostředně týkají.

Všechny potřebné informace jsou k dispozici na webu synoda.ado.cz.
     Své příspěvky prosím potom zašlete prostřednictvím formuláře na tomto webu, a to do konce března.
    S modlitbou a přáním Božího požehnání
    + Josef Nuzík, administrátor olomoucké arcidiecéze

• Filmana – filmy, které nasytí duši
    Filmana je nová nezisková streamovací služba s křesťanskými filmy a video obsahem. Jejím posláním je umožnit divákům žít a prohlubovat svoji víru i na internetu prostřednictvím kvalitní filmové tvorby s jednoduchým a přehledným přístupem. Filmana chce přinášet do nepřehledných vod internetu filmy, které mohou nasytit i divákovu duši. Více informací naleznete na plakátu v příloze nebo na filmana.cz.
    Jan Perout, Filmana Plakát Filmana